Furt tahat, a myslet na to, že Garmin má svůj kabel mě štve, ale k Applu přecházet nechci.
Další věc je, že po aktivitě mi v hodinách vypíše stav tréninku: udržování, VO2 max: žádný trend, pak ještě jiné, ale tyhle uvedené se opakují, od doby co mám hodinky. Už ani nevím jak dlouho.
USB-C a lepší vyhodnocení výkonu po sportovní aktivitě aktivitě.
To s tím kabelem chápu, také bych ocenil USB-C, ale předpokládám, že Garmin má ten kabel odzkoušený z hlediska voděodolnosti atd. Když se nad tím ale zamyslíme, každá značka chytrých hodinek má speciální koncovku (nejčastěji puk), a tak bych to Garmin moc nevytýkal. :) Co se týče toho trendu tréninku, tak mě se to dost mění, protože měním často i trénink. Není tedy možné, že prostě jen pořád trénuješ stejně?
Konektor je jednou z nejslabších stránek hodinek garmin. Kabely resp. ty proprietární koncovky odcházejí jak na běžícím páse.
Upřímně se divím, že tyto proprietární koncovky (nejen) Garminu v roce 2025 v EU prochází. Nařízení říká, že “pokud dané zařízení má konektor a tento konektor se používá k nabíjení baterie daného zařízení tak daný konektor musí být USB-C” (takto doslova v překladu).
Apple je se svými hodinami ok, jelikož v hodinkách není fyzický konektor (chytrě se tak danému nařízení vyhnou), ale to není případ Garminu.
P.S. USB-C je samozřejmě voděodolný konektor. Nevim jak to u něj je s vysokým tlakem při potápění (viz 40m reálné hloubky), ale běžná voda mu nevadí.
Měl jsem hodinky Huawei GT3 pro. Líbilo se mi, že měly bezdrátové nabíjení. V dnešní době už má spousta telefonu reverzní bezdrátové nabíjení, takže člověk nemusí sebou nic tahat. Za dva a půl roku byly drobně ťukance na pouzdře hodinek (cca 3), ale nešlo to tak vidět a vím, že jsem se s nimi párkrát projel po zdi a sem tam dostaly pecku. Nyní mám 10 dní Fenix 8 a na lunetě už mám rýhu a to nevím o tom, že bych se někde otřel. Zdá se mi, že není titan jako titan.
@DavidBarborka samozřejmě, že není titan, jako titan. Resp. prvek je samozřejmě stejný, nicméně jeho kvalita (a odolnost) má i oficiální stupnici dle parametrů (pevnost, tvrdost, odpornost proti korozi atp).
Bohužel lunety u hodinek Garmin vydrží málo. Odřít povrchovou úpravu DLC je snadné, stejně tak jako udělat do titanu hluboké rýhy.
U hodinek, které používám outdoorově jako sporttester mi zrovna tohle osobně moc nevadí. Faktem ale je, že v rámci aktuálních cen by kvalita titanu mohla být vyšší.
Honza Teď nechci znít jako nějaký obránce Garminu, ale já mám třeba přes 2 roky Tactix 7 PRO a lunetu mám skoro jako novou. Musím tedy uznat, že to DLC má něco do sebe. Kde by ale Garmin určitě mohl zapracovat, tak to je nějaké povrchová úprava stříbrných (tedy v barvě daného kovu) modelů. Světlé Fenixy nebo třeba Forerunnery už bych si nekoupil jen kvůli tomu, že budou za chvíli samý škrábanec.
@hok_dominik však jak jsem psal - zrovna tohle bych Garminu odpustil. Hodiny jsou pro mě parťák do outdoorových dobrodružství (ať už na ultra běhy, nebo lezení po horách). Škrábance mi nevadí, beru to tak, že k hodinkám patří. Nicméně na mých Enduro 2 za necelé 3 roky používání je toho opravdu hodně (ač chápu že dostávají zabrat víc než je průměrné používání).
Spíše jde o to, že Garmin se zejména s posledními modely vydává hodně cestou lifestylu (konečně to, že je jak recenzenti tak uživatelé srovnávají s Apple Watch by bylo před pár lety nemyslitelné; šlo o zcela jiný produkt pro zcela jinou cílovou skupinu). Dnes když se podíváme na Fenixy a jejich funkce - telefonování, amoled dispeleje atp toto jsou lifestylové věci (alespoň primárně) a pokud si hodinky primárně nekupuji jako sporttester tak už mi velká náchylnost k odření vadit může. A v tomto směru (odolnost titanu a DLC) minimálně od Fenixu 6 nevidím žádný posun.
Myslým, že USB-C není úplně nejlepší konektor do hodinek. Už kvůli jeho délce. Takže nahrazení proprietárního konektoru vidím v nějaké kolébce, ale to jsme ve výsledku, tam kde jsme byli s konektorem.